OLI-NATURA Yacht & Teaköl

OLI-NATURA Yacht & Teaköl

Olej na ošetření venkovního dřeva OLI-NATURA Yacht & Teaköl je ideální na paluby jachet, terasy, okraje bazénů a zahradní nábytek z tvrdého a exotického dřeva a měkkého, tlakem impregnovaného dřeva. Oxidací schnoucí olej na bázi lněného oleje proniká hluboko do dřeva a plní jeho kapiláry. Tím se postará o dobrou odolnost vůči vodě. UV paprsky se účinně blokují a dřevo je chráněno proti křehnutí a zešednutí. Zvýrazní se přirozený charakter dřeva a typická struktura povrchu zůstane zachována. Olej na dřevo je v odstínu Natur a tónovaný v odstínu Teak, který zaručuje lepší ochranu proti UV záření. Bez účinných biocidů.

 

Pokyny ke zpracování: Před použitím dobře promíchat/protřepat. Dřevo v exteriéru nenatírejte při vlhkém počasí nebo na prudkém slunci. Dřevo musí být čisté, suché a bez mastnoty. V případě silně znečištěného dřeva doporučujeme předchozí čištění pomocí venkovního čističe na dřevo OLI-NATURA Holzaußenreiniger.

Doporučená aplikace:

 

Spotřeba
1 - 2 vrstva / podle nasákavosti podkladu 50-80 g/m² na vrstvu (12-20 m²/l)


Barvy
borovice, dub, třešeň, ořech, palisandr, ebenové dřevo, jedle

Balení
3 litry

Náčiní
plochý štětec, hadřík nepouštějící vlákna

Upozornění
Nasáklé štětce/hadříky ihned po použití vyčistěte nebo skladujte ve vodě (nebezpečí samovznícení)!
 
 
Olej po částech nalévejte na povrch a okamžitě rovnoměrně roztírejte tence pomocí válečku na olej nebo kartáče na olej ve směru vláken dřeva. Ideální je olej po 20 až 30 minutách působení rozleštit ručně bílým padem. V případě silně vysušeného dřeva nátěr zopakujte, jak je popsáno výše. V závislosti na počasí je nátěr po 1-2 hodinách odolný prachu a po 2-3 dnech plně vytvrdne.

 

Další informace a poradenství k povrchové úpravě dřeva olejem a voskem na: www.topfinish.cz

 

nabízené značky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace