Tvrdý olej s voskem Hartwachsöl

8. 4. 2019

Tvrdý olej s voskem Hartwachsöl splnil všechny požadavky pro použití v potravinářském průmyslu, je vhodný pro alergiky

»OLI-NATURA Hartwachsöl« je vhodný pro alergiky a potravinářský průmysl
 

To nás nepřekvapilo, ale jsme na to samozřejmě hrdí: Nyní s pečetí ECARF
»Testovaná kvalita vhodná pro alergiky« nyní přesvědčil olej s voskem »OLI-NATURA Hartwachsöl« i nezávislý zkušební institut o své vhodnosti pro potravinářský průmysl.

     

Už v roce 2017 propůjčilo Evropské nadační centrum pro výzkum alergií (ECARF) produktu »OLI-NATURA Hartwachsöl« pečeť kvality »Testovaná kvalita vhodná pro alergiky«. Nyní nezávislá zkušební laboratoř potvrdila produktu Hartwachsöl, že splňuje nařízení (ES) č. 1935/2004 a tím se může bez obav používat na dřevěné povrchy, které jsou určené pro kontakt s potravinami: jídelní stoly, pracovní desky, sýrové talíře, prkénka na pečivo nebo bloky na nože.

Laboranti analyzovali náš Hartwachsöl různými postupy v souladu s Nařízením o spotřebním zboží (BedGgstV) a Zákonem o potravinách a krmivech (LFGB). Výsledky zkoušky pravosti a migrace, senzorické testy a

analytické zkoušky jsou v hodnocení rovněž zahrnuty. Tvrdý olej s voskem »OLI-NATURA Hartwachsöl« požadavky testů ve všech ohledech bravurně splnil a v případě zkoušky migrace bylo dokonce mnoho hodnot výrazně pod limitem.

Tvrdý olej s voskem »OLI-NATURA Hartwachsöl« se skládá z modifikovaných rostlinných olejů a vosků, např. sójového oleje, zušlechtěného karnaubského vosku, dezaromatizovaného uhlovodíku a sušiny bez obsahu olova a kobaltu. Úmyslně nepoužíváme potenciální alergeny, jako jsou např. konzervační prostředky, formaldehydy, aromata, biocidy, kobaltové soli a oximy. Nátěr zaschne v kombinaci se vzdušným kyslíkem a výsledný povrchový film má otevřené póry a je prodyšný. Dřevo může přijímat vlhkost z místnosti a poté ji zase odevzdávat. Tím se citelně zlepší klima v místnosti a zvýší se tak i kvalita života. Vytvrzený materiál je odolný slinám a potu, proto je nezávadný pro lidi, živočichy i rostliny.

Tvrdý olej s voskem »OLI-NATURA Hartwachsöl« kombinuje vlastnosti vosku a oleje. Zatímco olej proniká do dřeva a chrání jej zevnitř, vosk na povrchu vytváří tenkou vrstvu. Dřevo je chráněné tak, aby odpuzovalo vodu a je odolné vůči chemikáliím a kapalinám používaným v domácnosti. Na jemně zbroušené a čisté dřevo se štětcem, válečkem nebo stříkací pistolí aplikuje v každé vrstvě asi 40-50 g/m² materiálu. Doba působení je asi 30–40 minut, poté se olej s voskem v mokré fázi zapracuje ručně do dřeva pomocí bílého padu nebo pomocí leštičky, až bude povrch mít rovnoměrně matný vzhled. I bez zapracování (padem) vytvoří rovnoměrný povrch, což je především při aplikaci na regálový nábytek velkou výhodou.   Olej, který na povrchu zůstane se jednoduše setře hadrem, který nepouští vlákna.

V případě silně namáhaných povrchů, např. desek stolů, se pro zvýšení odolnosti doporučuje aplikovat druhou vrstvu. Tu je možné aplikovat po šesti až osmi hodinách, takže je vlastně možné provést základní ošetření během jednoho dne. V závislosti na vlhkosti vzduchu a teplotě je povrch po jedné až dvou hodinách odolný prachu a po dvou až třech dnech je plně vytvrzený. Teprve po úplném vytvrzení je možné považovat »OLI-NATURA Hartwachsöl« za vhodný pro potravinářský průmysl. (sst_21082018)

 

Více informací o tvrdém oleji s voskem Hartwachsöl na:http://www.topfinish.cz/kontakt/

nabízené značky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace