Připravte své dřevo na jaro

6. 3. 2018

Přírodní péče o terasy a zahradní nábytek pomocí oleje

Připravte své dřevo na letní sezonu

Příprava dřevěného venkovního nábytku na letní sezónu

ČERSTVÝ LOOK PRO VENKOVNÍ DŘEVO!
Až nás první sluneční paprsky vylákají ven, rádi si připravujeme terasy, zahradní nábytek a oplocení na nadcházející letní sezónu. Pro tento účel má OLI praktický program na ochranu dřeva. Jakmile se objeví první sluneční paprsky a zaženou studenou zimu, budeme připraveni umístit terasové díly, zahradní nábytek a ploty pro venkovní použití. Než vše umístíme zase ven, měli bychom provést oživení. Přitom má na volbu péče rozhodující vliv druh dřeva. Především tvrdá dřeva, jako např. teak, jsou sama o sobě velmi odolná a nepotřebují téměř žádnou ochranu. Povětrnostní podmínky ale časem způsobí zešednutí. A tato přírodní patina se nelíbí každému. Kdo chce tomuto postupnému zabarvování předejít, může přírodní odstín dřeva pravidelně oživovat.

Přírodní péče o terasy a zahradní nábytek pomocí oleje
Vysoce účinná varianta, která chrání nábytek vůči slunci, dešti a zešednutí, je Yacht & Teaköl od OLI-NATURA. Vybaven UV-ochranou propůjčuje terasám, okrajům bazénů, palubám jachet a zahradnímu nábytku z tvrdého a exotického i tlakově impregnovaného dřeva povrch, který je odolný vůči povětrnostním podmínkám. Oxidací schnoucí olej na bázi lněného oleje proniká hluboko do dřeva a plní jeho kapiláry. Tím se postará o dobrou odolnost vůči vodě. Dřevo si zachová otevřené póry a paropropustnost. Přijímaná vlhkost se tak může zase odpařit. Kromě transparentní varianty Natur nabízíme i pigmentovanou variantu Teak a Šedostříbrnou k tónování nebo zachování barevného odstínu dřeva. OLI-NATURA Yacht & Teaköl neobsahuje biocidy a účinné látky a proto je možné jej použít i na dřevo v interiéru.

 

Pravidelné oživení předchází zešednutí
Také olejované dřevo časem zešedne. Kdo chce tomuto postupnému zabarvování z optických důvodů předejít, musí přírodní odstín dřeva pravidelně oživovat. Proto je třeba povrch před nátěrem povrchu oleje vyčistit vodou a Holzaußenreiniger (venkovním čističem) od OLI-NATURA, který lze v závislosti na stupni znečištění použít k drhnutí pomocí nylonového kartáče ve směru vláken dřeva. U zahradního nábytku se ještě doporučuje přejet zdrsnělá vlákna dřeva jemným brusným papírem. Po opláchnutí a proschnutí se nanáší Yacht & Teaköl od OLI-NATURA pomocí štětce, válečku nebo bavlněného hadru, a to jednou až dvakrát. V závislosti na teplotě je po 1-2 hodinách odolný prachu a po 2-3 dnech plně vytvrdne. Proto je bez problémů možné provést další nátěr bez předchozího broušení.

 

Ochrana a zušlechtění plotů pomocí tenkovrstvé lazury
Pro rozměrově stálé dřevěné konstrukce jako jsou ploty nebo pergoly je tenkovrstvá lazura Oli-Finish Holzlasur určena především. Tenkovrstvá lazura na alkydové bázi dřevo nejen zušlechtí, ale také chrání před povětrnostními vlivy (vlhkostí a UV-zářením). Současně nabízí lazura možnost tónování a úpravy odstínu, aniž by dřevo působilo jako zakryté. Nátěr zanechává otevřené póry a nechává dřevo dýchat. Přednosti: Tenkovrstvé lazury se téměř neloupou. Plochu lze bez větší námahy znovu ošetřit. Vzhledem k tomu, že se při výrobě vědomě nepoužívají fungicidy, nabízí se použití OLI-FINISH lazur na dřevo jak v interiéru, tak i v exteriéru. OLI-FINISH lazury na dřevo lze objednat v odstínech: ořech, borovice, palisandr, dub, eben, třešeň a jedle. Dvakrát nanést, hotovo. Při prvním nátěru aplikujte na surové dřevo dvě vrstvy OLI-FINISH lazury na dřevo neředěně. Dobře zachovalé staré nátěry s otevřenými póry lze jednoduše vyčistit a přetřít jednou až dvěma vrstvami neředěné lazury na dřevo OLI-FINISH. Pokud se má původní odstín zachovat, je nutné zvolit pro novou lazuru o stupeň světlejší odstín.

 

Více info na: www.topfinish.cz

nabízené značky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace