"Neviditelný" olej »OLI-NATURA Scandic Oil«

14. 5. 2018

Neviditelný olej »OLI-NATURA Scandic Oil« pro povrchovou úpravu světlého dřeva, které má vypadat jako neošetřené.

Neviditelná ochrana světlého dřeva olejem »OLI-NATURA Scandic Oil«

 

Světlé druhy dřeva, jako je smrk, borovice nebo dub jsou preferovány při zařizování interiéru v takzvaném skandinávském stylu. Nejlépe vypadá severský design, když je povrch ›neviditelně‹ olejovaný a dřevo opticky působí jako bez jakékoli povrchové úpravy. Právě tento trend sleduje nový olej pro efekt surového dřeva »OLI-NATURA Scandic-Oil«.
 

Skandinávský styl zařizování je jedním z nejoblíbenějších stylů bydlení roku 2018. Má osvěžující lehkost a působí nenápadně. Severský styl bydlení je jednoduchý a čistý. Světlé dřevo je nejen na podlaze, ale i schody a nábytek díky němu působí útulně. Velký důraz je kladen na poctivé zacházení s přírodními materiály. Dřevo tak může zůstat dřevem a na omak má být stejné jako na pohled: ryzí a přírodní! Skandinávským stylem je inspirován náš nový olej na vodní bázi s efektem surového dřeva »OLI- NATURA Scandic-Oil«. Jedinečným způsobem propojuje přírodní vzhled s ochranou povrchu a uchovává povrchu vzhled neošetřeného, čerstvě zbroušeného dřeva. „S olejem »OLI-NATURA Scandic-Oil« jsme se vědomě rozhodli jít cestou oleje a ne laku, protože harmonicky spojuje masivní dřevo a dobrou řemeslnou práci“, tolik slova výkonného ředitele společnosti Oli Lacke, pana Götze Schuberta. „Byl vyvinut pro lidi, kteří chtějí dřevo cítit a žít zdravým životním stylem.“

 

Přirozeně šetrný k životnímu prostředí


Nový olej pro efekt surového dřeva pro ekologickou ochranu světlého dřeva se vyznačuje mimořádně přirozeným vzhledem i omakem. Ať už jej použijete na nábytek, schody nebo podlahové dílce z dubu, smrku či borovice. S tímto olejem bude povrch vypadat jako z neopracovaného dřeva. Inovativní kombinace rostlinných olejů ve vodné emulzi zabraňuje zvýraznění dřeva a zaručuje jeho nejlepší kvalitu a dlouhou životnost. Dřevo působí úžasně přírodně, olej propůjčuje povrchu puristickou eleganci a jemné zvýraznění. Sametově matný povrch má naprosto mimořádný omak s velmi přitažlivým vzhledem. Zároveň je velmi dobře chráněný před vodou a nečistotami. Ať už v dětském pokoji, ložnici či kterémkoli obytném prostoru olej »OLI-NATURA Scandic-Oil« je všude doma. Neobsahuje žádná rozpouštědla, proto je obzvlášť šetrný k životnímu prostředí. Olej můžete velmi snadno aplikovat jak ručně, tak i strojově, a protože rychle schne, je úprava povrchu možná i za jeden den. Netrhá se, neodlupuje ani nešupinatí, snadno se udržuje i opravuje.

 

Pro zdravější bydlení

 

»OLI-NATURA Scandic Oil« je orientovaný na design a je v souladu s požadavky na zdravé bydlení. Používají se pouze zdravotně nezávadné suroviny, které procházejí náročným procesem zušlechtění. Olej neobsahuje rozpouštědla a vyrábí se bez sloučenin obsahujících kobalt a bez oximů. Kromě toho má tento hydro-olej jen velmi jemný zápach, jím ošetřený povrch je paropropustný a proto vytváří optimální podmínky pro dobré klima v obytném prostoru. Dřevo nadále dýchá, to znamená, že absorbuje vlhkost, aby ji opět předalo do prostoru. Suchý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata i rostliny, splňuje DIN EN 71-3 (bezpečnost hraček), dále DIN 53160 (odolný slinám a potu) a je Německým institutem pro stavební technologie (DIBt) schváleným produktem pro stavebnictví. Díky inteligentní receptuře nedochází k samovznícení hadrů, padů nebo štětců nasáklých olejem.

 

Snadná aplikace


Nový olej »OLI-NATURA Scandic-Oil« se snadno zpracovává a je možné jej aplikovat kdekoli v obytné oblasti na neopracované, nové nebo obroušené dřevo. Stačí dva nátěry a dosáhnete odolné ochrany povrchu, která si uchová původní odstín dřeva. Na jemně zbroušené a čisté dřevo se válečkem, olejovým aplikátorem nebo štětcem nanáší v každé vrstvě asi 60–80 g/m² oleje. Doba působení je asi deset až dvacet minut, poté se olej v mokré fázi zapracuje ručně do dřeva pomocí bílého padu nebo strojově, až bude povrch mít rovnoměrně matný vzhled. Olej, který na povrchu zůstane se jednoduše setře hadrem, který nepouští vlákna. Po dvou hodinách je možné celý postup zopakovat, takže kompletní základní ošetření je možné během jednoho den. V závislosti na vlhkosti vzduchu je povrch ošetřený olejem po jedné hodině odolný prachu, po dvou hodinách je s opatrností pochozí a po třech až pěti dnech je plně vytvrzený.

 

Ochrana i péče jde ruku v ruce


Povrch dřeva ošetřený olejem »OLI-NATURA Scandic-Oil« je velmi příjemný na omak a opticky je skutečným klenotem. Podlahy, schody i nábytek doporučujeme ošetřovat speciálním pečujícím prostředkem na dřevo, zůstanou tak dlouho pěkné. Vyladěná koncepce péče a údržby zajistí dlouhou životnost a trvanlivost povrchu. Pravidelné stírání mýdlovým čističem »OLI-NATURA Holzseife« zajistí rychlou čistotu a opětovné oživení. Dřevo je možné kdykoli oživit prostředkem pro oživení »OLI-NATURA Holz-Refresher«. Prostředek pro oživení obnovuje ochranu a vodoodpudivost povrchu, aniž by došlo ke změně odstínu dřeva. Olej navíc vyživuje dřevo a pečuje o něj, vytváří antistatický povrch, který nepřitahuje prach. Opotřebená místa na podlahách nebo schodech, která byla ošetřena olejem »OLI-NATURA Scandic-Oil« je možné lokálně obrousit a ošetřit olejem, aniž by bylo nutné aplikovat olej na celou plochu. Prostředek pro oživení oleje »OLI-NATURA Holz-Refresher« má jen velmi jemný zápach, neobsahuje rozpouštědla a je vysoce šetrný k životnímu prostředí.

 

NEVIDITELNÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA OLEJEM A HMATATELNÝ MAT

»OLI-NATURA Scandic Oil«

 

Světlé druhy dřeva, jako je smrk, borovice nebo dub jsou preferovány při zařizování interiéru v takzvaném skandinávském stylu. Nejlépe vypadá severský design, když je povrch ›neviditelně‹ olejovaný a dřevo opticky působí jako bez jakékoli povrchové úpravy. Právě tento trend sleduje nový olej pro efekt surového dřeva »OLI-NATURA Scandic-Oil«.
 

Od března 2018 je sortiment OLI NATURA obohacený o olej »SCANDIC- OIL«. Nový olej pro efekt surového dřeva pro ochranné ošetření dřeva zaručuje mimořádně přirozený vzhled. S tímto olejem budou dřevěné podlahy, schody, nábytkové plochy nebo obklady stěn vypadat jako čerstvě zbroušené a neošetřené. Základem nově vyvinutého produktu je emulze oleje/vody, která zabraňuje hloubkovému zvýraznění dřeva. Protože výrobek neobsahuje rozpouštědla, je obzvlášť šetrný k životnímu prostředí. Aplikace se provádí ve dvou vrstvách manuálně či strojově. Díky pečlivému zapracování padem v mokré fázi se dosáhne hmatatelného matu dřevěného povrchu, který poté vypadá nádherně přírodně. Aplikace druhé vrstvy může proběhnout již po dvou hodinách, kompletní základní ošetření tedy zvládnete za jeden den. Olejovaný povrch je odolný vůči vlhkosti a přilnavosti nečistot, snadno se o něj pečuje a snadno se oživuje. Od března 2018 je olej »»OLI-NATURA Scandic-Oil«« k dostání v balení 1 l a 5 l.

nabízené značky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace